Aktualności
Nagroda Wójta Gminy Osielsko dla naszej uczennicy!
Z dumą informujemy, że oficjalnie wręczono Nagrody Wójta Gminy Osielsko dla laureatów konkursów przedmiotowych, którzy osiągnęli wybitne sukcesy naukowe.
Niezmiernie miło nam ogłosić, że w gronie wyróżnionych znalazła się uczennica naszej szkoły – Katarzyna Sosnowska, która została laureatką konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. Kasia odebrała to prestiżowe wyróżnienie z rąk władz gminy jako wyraz uznania za swoją ciężką pracę, ogromną wiedzę językową i godne reprezentowanie naszej placówki.
Tydzień dla Bezpieczeństwa
W ramach akcji profilaktycznej „Tydzień dla Bezpieczeństwa” w klasach 1–3 odbyły się pogadanki na temat bezpieczeństwa w internecie, a także bezpieczeństwa na drodze oraz obowiązku noszenia kasków podczas jazdy na rowerze, hulajnodze i deskorolce. Na zajęciach plastycznych uczniowie klas młodszych wykonali dowolną techniką prace pod hasłem „Kask to obowiązek!”.
Egzamin na kartę rowerową
Uczniowie klas czwartych przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. W części teoretycznej rozwiązywali test sprawdzający znajomość znaków drogowych, przepisów ruchu drogowego oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
Podczas egzaminu praktycznego uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnością zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Wszyscy uczestnicy z dużym zaangażowaniem pokonywali przygotowany tor, udowadniając, że potrafią bezpiecznie i odpowiedzialnie poruszać się rowerem.
„Program dla szkół” - kształtowanie zdrowego stylu życia
Szkoła brała udział w unijnym „Programie dla szkół”, jako kontynuacji wcześniejszych wieloletnich działań Komisji Europejskiej, pn. „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”, już 9 lat towarzyszy dzieciom i uczy, jak jeść smacznie i zdrowo. Kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych, a w szczególności nauka regularnego spożywania owoców, warzyw i produktów mlecznych to sprawdzona inwestycja w zdrowie!
Powitanie lata – święto muzyki i plastyki
17 czerwca na dziedzińcu Szkoły Podstawowej w Maksymilianowie odbyła się wyjątkowa akcja świetlicy szkolnej pod hasłem „Powitanie lata – święto muzyki i plastyki”. Wydarzenie zostało przygotowane z myślą o uczniach klas 1–4, a do wspólnej zabawy dołączyły również przedszkolaki.
Tego dnia szkolny dziedziniec zamienił się w kolorową, pełną radości przestrzeń artystyczną. Dzieci miały okazję malować farbami na przezroczystym stretchu rozciągniętym na świeżym powietrzu. Powstały niezwykle barwne i pomysłowe prace, które rozświetliły szkolne otoczenie i wprowadziły wszystkich w wakacyjny nastrój. Twórczym działaniom towarzyszyły letnie przeboje, które zachęcały uczestników do wspólnej zabawy.
Wycieczka do Berlina
W dniach 11 – 12 czerwca uczniowie klasy 8a oraz część uczniów klasy 7a uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Berlina.
Podczas pobytu zwiedziliśmy najważniejsze atrakcje stolicy Niemiec, m.in. Reichstag, Bramę Brandenburską, Pomnik Holokaustu, Wyspę Muzeów, Katedrę Berlińską, Wieżę TV, Zegar Urania oraz Aleksanderplatz.
Logowanie
Miłego Dnia !
Wtorek 23.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
- 800 12 12 12 Telefon Zaufania dla Dzieci Rzecznika Praw Dziecka Telefon-zaufania rzecznika praw dziecka
- 116 111 Telefon Zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę 116111.pl
- 800 119 119 Telefon Zaufania TPD dla dzieci i młodzieży 800119119.pl
- 800 12 00 02 „Niebieska Linia” Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie
- Możesz też wejść na stronę serwisu Życie warte jest rozmowy: Zwjr.pl/dlaczego tutaj jestes
Krajowy Plan Odbudowy