W ramach akcji profilaktycznej „Tydzień dla Bezpieczeństwa” w klasach 1–3 odbyły się pogadanki na temat bezpieczeństwa w internecie, a także bezpieczeństwa na drodze oraz obowiązku noszenia kasków podczas jazdy na rowerze, hulajnodze i deskorolce. Na zajęciach plastycznych uczniowie klas młodszych wykonali dowolną techniką prace pod hasłem „Kask to obowiązek!”.
Uczniowie klas trzecich uczestniczyli również w akcji profilaktycznej „Akademia Bezpieczeństwa – Bezpieczna droga do szkoły 2026”, która została przeprowadzona na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinek. W ramach tego przedsięwzięcia wzięli udział w edukacyjno-profilaktycznych spotkaniach plenerowych poświęconych bezpieczeństwu na drogach, w lesie, w górach i nad wodą, a także zasadom udzielania pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwu w sieci.
W klasach 4–8 również zrealizowano szereg działań profilaktycznych. Podczas pogadanek uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z internetu, dbania o zdrowie psychiczne, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo uczniom została wyświetlona prezentacja poświęcona zagadnieniom bezpieczeństwa, a na terenie szkoły wykonano gazetki tematyczne promujące bezpieczne zachowania i zdrowy styl życia. Zajęcia miały na celu kształtowanie odpowiedzialnych postaw, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia oraz promowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia.
Dzięki przeprowadzonym działaniom uczniowie zdobyli cenną wiedzę i praktyczne umiejętności, które pomogą im podejmować właściwe decyzje i dbać o bezpieczeństwo własne oraz innych w codziennym życiu.
Jolanta Tadrowska, Julita Opara /wyt.M.Luka-Głowik/